Bath Bellevue CHAP Charlotte Corunna Dansville DeWitt Durand East Lansing Eaton Rapids Fowler Fowlerville Grand Ledge Haslett Holt Ionia
Laingsburg Lakewood Lansing Lansing Catholic Lansing Christian Leslie Maple Valley Marshall Mason Morrice New Lothrop Okemos Olivet
Ovid-Elsie Owosso Perry Pewamo-Westphalia Portland Potterville Springport St. Johns Stockbridge St. Patrick Waverly Webberville Williamston


Red Cedar Basketball League
Red Cedar Basketball League
Red Cedar Basketball League

7th & 8th Grade Boys Schedule Legend
Home
2022 - 2023 SEASON
2022 - 2023 SEASON
Printable Versions
PDF

POSTED 1/8/23

Community  Team Name League Division Coach
Bath BT14 7th Boys 7th Boys Silver
Bath BT15 8th Boys 8th Boys Silver
BC Lakeview BC1 8th Boys 8th Boys Bronze Heil
BC Lakeview BC2 7th Boys 7th Boys Bronze Heil
Charlotte CH22 7th Boys 7th Boys Silver Deleeuw
Charlotte CH23 8th Boys 8th Boys Silver Cheyne
Charlotte CH24 8th Boys 8th Boys Bronze Frechen
Charlotte CH25 7th Boys 7th Boys Bronze Coveart
Dansville DN11 7th Boys 7th Boys Silver Hayden Voss 
Dansville DN12 8th Boys 8th Boys Silver Nate Stec 
Dewitt DW29 7th Boys 7th Boys Silver Brewster
Dewitt DW30 7th Boys 7th Boys Silver Frye
Dewitt DW31 8th Boys 8th Boys Silver George
Dewitt DW32 8th Boys 8th Boys Silver Ryan
Dewitt DW33 7th Boys 7th Boys Bronze Brooks
Dewitt DW34 8th Boys 8th Boys Bronze Zeluff
Durand DR12 7th Boys 7th Boys Silver Ocenasek
Durand DR13 8th Boys 8th Boys Silver O'Bryant
Durand DR14 8th Boys 8th Boys Silver Kesson
Durand DR15 7th Boys 7th Boys Bronze Callender
East Lansing EL13 7th Boys 7th Boys Silver O'Donnell
East Lansing EL14 8th Boys 8th Boys Silver Parker
East Lansing EL15 7th Boys 7th Boys Silver King
East Lansing EL16 8th Boys 8th Boys Silver Holcomb
East Lansing EL17 8th Boys 8th Boys Silver Hayes
Eaton Rapids ER11 7th Boys 7th Boys Silver Huntington
Eaton Rapids ER12 8th Boys 8th Boys Silver Eaton
Eaton Rapids ER13 7th Boys 7th Boys Bronze Perry
Fowlerville FV23 8th Boys 8th Boys Bronze
Fowlerville FV24 8th Boys 8th Boys Silver
Fowlerville FV25 7th Boys 7th Boys Bronze
Fowlerville FV26 7th Boys 7th Boys Silver
Fowlerville FV27 7th Boys 7th Boys Silver
Grand Ledge GL19 7th Boys 7th Boys Silver Lee Efting
Grand Ledge GL20 7th Boys 7th Boys Silver Jason Higgins
Grand Ledge GL21 7th Boys 7th Boys Bronze Betsy Reich 
Grand Ledge GL22 8th Boys 8th Boys Silver Steve Ordiway
Grand Ledge GL23 8th Boys 8th Boys Silver JR Struthers
Haslett HS17 7th Boys 7th Boys Silver Jeff Delaney  
Haslett HS18 7th Boys 7th Boys Silver Herbert
Haslett HS19 8th Boys 8th Boys Bronze Jeff Beckwith
Haslett HS20 8th Boys 8th Boys Silver Jason Kildea
Holt HT17 7th Boys 7th Boys Silver Cypher
Holt HT18 8th Boys 8th Boys Silver Cascadden
Ionia IO13 7th Boys 7th Boys Silver Fuller
Ionia IO14 7th Boys 7th Boys Silver McCoy
Ionia IO15 8th Boys 8th Boys Silver Ross 
Laingsburg LG18 7th Boys 7th Boys Silver Garcia
Laingsburg LG19 8th Boys 8th Boys Silver Wade
Lakewood LK12 7th Boys 7th Boys Silver
Lakewood LK13 8th Boys 8th Boys Silver
Maple Valley MV16 7th Boys 7th Boys Silver Thompson
Maple Valley MV17 8th Boys 8th Boys Silver Rost
Marshall MA15 7th Boys 7th Boys Silver Arend
Marshall MA16 7th Boys 7th Boys Silver Neimann
Marshall MA17 8th Boys 8th Boys Silver Moga
Mason MS18 7th Boys 7th Boys Silver Oesterle
Mason MS19 7th Boys 7th Boys Silver Mohre
Mason MS20 8th Boys 8th Boys Silver Koot
Mason MS21 8th Boys 8th Boys Silver Holton
Morrice M04 7th Boys 7th Boys Bronze
New Lothrop NL12 7th Boys 7th Boys Silver
New Lothrop NL13 8th Boys 8th Boys Silver
Okemos OK20 7th Boys 7th Boys Bronze Metin Aktulga
Okemos OK21 7th Boys 7th Boys Silver Taylor
Okemos OK22 8th Boys 8th Boys Silver Adams
Okemos OK23 7th Boys 7th Boys Silver Kosier
Okemos OK24 8th Boys 8th Boys Silver Cooper
Okemos OK25 8th Boys 8th Boys Silver  Sapotichne
Olivet OL15 7th Boys 7th Boys Silver Myers
Ovid-Elsie OE13 7th Boys 7th Boys Silver
Perry PR12 7th Boys 7th Boys Bronze Reeb
Perry PR13 8th Boys 8th Boys Silver Dejarais
Portland PT25 8th Boys 8th Boys Silver Jon Nobis
Portland PT26 8th Boys 8th Boys Silver Matt Faulkner
Portland PT27 7th Boys 7th Boys Silver Eric Peiffer
Portland PT28 7th Boys 7th Boys Bronze Zach Whitinger
Potterville PO8 7th Boys 7th Boys Silver Josh Harris
Potterville PO9 8th Boys 8th Boys Silver Patrick Hollern
PW PW15 7th Boys 7th Boys Silver Birchmeier
PW PW16 8th Boys 8th Boys Silver Schmitt
St Gerard SG1 7th Boys 7th Boys Silver Lewis
St Gerard SG2 8th Boys 8th Boys Bronze Thelen
Stockbridge ST14 7th Boys 7th Boys Bronze
Saranac SN2 8th Boys 8th Boys Silver Theisen
Webberville WB7 7th Boys 7th Boys Bronze Howard
Webberville WB8 8th Boys 8th Boys Bronze Bucchanon
Williamston WL23 8th Boys 8th Boys Silver
Williamston WL24 8th Boys 8th Boys Bronze
Williamston WL25 7th Boys 7th Boys Silver